Łapanie gołebi

Gołębie występują w każdym zakątku Polski, jednak ze względu na wysoką liczbę ludności w miastach, właśnie tam najczęściej można je spotkać.

Łapanie gołębi i innych ptaków

 

Biologia gołębi i zagrożenia związane z ich przebywaniem w otoczeniu ludzi.


lapanie gołebi

Gołębie występują w każdym zakątku Polski, jednak ze względu na wysoką liczbę ludności w miastach, właśnie tam najczęściej można je spotkać. Prowadzą one osiadły tryba życia. Gołębie, jako jedne z nielicznych ptaków, nie odlatują na zimę do innych krajów, lecz cały rok spędzają w Polsce. Gołębie zasiedlające większe miejscowości nazywamy gołębiami miejskimi.

Łapanie gołębi

Gołębie miejskie to innymi słowy dzikie gołębie domowe, które swoją pierwotną formę zawdzięczają dzikim gołębiom skalnym, które zamieszkują tereny górzyste w krajach Europy południowej. Zarówno gołębie miejskie jak i skalne łączy wiele cech zewnętrznych oraz wewnętrznych. Od wielu pokoleń ubarwienie piór obu tych gołębi jest wręcz identyczne (nie wliczając wszelkich krzyżówek z gołębiami innego gatunku, np. gołębia domowego). Gołębie miejskie, podobnie do gołębi skalistych, nie potrzebują krzewów, drzew oraz ?wydawałoby się- niezbędnych dla życia innych zwierząt roślin. Zawdzięczają to swoim przodkom, które mieszkając w górach, nie miały dostępu do zbyt wielu gatunków roślin. Dlatego też gołębie miejskie tak szybko zaaklimatyzowały się w naszych miastach. Można zatem śmiało powiedzieć, że jest to jeden z nielicznych dziko żyjących gatunków ptaków, które żyją w zgodzie z człowiekiem. Gołąb miejski odżywia się resztkami pokarmu, które konsumuje człowiek, dlatego tak często owe ptaki żerują w miejscach, gdzie dziennie przemieszcza się dużo ludzi (m.in. dworce kolejowe, rynki miast, zabytkowe miejsca). Gołębie nie mają ściśle określonych miejsc, które zamieszkują. Najczęściej są to poddasza, gzymsy a niekiedy strychy. Z racji tego, że ptaki te żyją między ludźmi, nie mają określonej pory składania jaj. Dzieje się to w okresie całorocznym, za wyjątkiem zim, kiedy to samice nie składają jaj. Kiedy rozmnażanie gołębi jest zbyt liczne, może okazać się zagrożeniem dla ludności miasta. Zbyt duża populacja gołębi wpływa niekorzystnie ze względu na liczne zanieczyszczenia odchodami. Na niektórych materiałach (np. marmur, dachówka czy elewacja) pozostawiają ubytki, które powodują szybkie i długotrwałe zniszczenie, co w przyszłości może przynieść wiele szkód estetycznych oraz materialnych. Nie jest to jednak jedyna przyczyna. Gołębie miejskie roznoszą bardzo dużo chorób oraz pasożytów niebezpiecznych dla zdrowia a nawet życia człowieka. I z tejże przyczyny często zdarza się, że jedynym i skutecznym środkiem jest odławianie gołębi.

Więcej informacji na stronie www.insektpol.pl

 

TAGI: Łapanie gołębi Warszawa, Zwalczanie ptaków Gdańsk, odławianie Ptactwa Insektpol,  łapanie ptaków odławianie ptactwa łapanie gołebi warszawa zwalczanie ptaków gdańsk łapanie ptaków poznań łapanie ptaków olsztyn łapanie ptaków gdynia łapanie ptaków łódź firma lapiąca ptaki INSEKTPOL

Sprzątanie po zgonie, dezynfekcja po zmarłym

Sprzątanie po zgonie, dezynfekcja po zmarłym. Jak przebiega sprzątanie oraz dezynfekcja po zgonie. Dezynfekcja miejsca zgonu przez profesjonalną firmę ddd. Więcej »

Kuna domowa - czym jest i jak się pozbyć

Kuna domowa znana również jako kamionka jest gatunkiem niewielkiego, drapieżnego ssaka. Kuna domowa jest zwierzęciem synantropijnym czyli przystosowanym do życia w środowisku przekształconym przez człowieka. Więcej »

Osuszanie ścian budynków

Wilgoć jest jednym z największych problemów na terenie budynków. Dziś, nowoczesne techniki osuszania pomagają przeprowadzić procedury sprawnie, szybko i nisko lub nawet bezinwazyjnie. Więcej »

Rozkruszki - Zwalczanie

Rozkruszek żeruje głównie na mąkach i suszach, zanieczyszcza je odchodami przez co produkty nie nadają się do spożycia. Dlatego zaleca się jego zwalczanie. Więcej »

Sektor spożywczo - przemysłowy

Sektor spożywczy jest branżą szczególnie narażoną na obecność szkodników. Gryzonie, insekty, a nawet ptaki znajdują w zakładach przetwórstwa spożywczego wszystko co jest im do życia potrzebne tj. wodę, pożywienie i schronienie. Zadaniem firm DDD jest zapobieganie, do tego stopnia w jakim jest to wykonalne, dostępu szkodników na teren zakładu. Warunkiem wstępnym dla procedur HACCP jest zwalczanie szkodników wg Dobrej Praktyki Produkcyjnej (GMP) dla branży spożywczej.

Więcej »

Sektor rolniczy

Zabiegi DDD są bardzo istotne dla rolnictwa. Regularnie wykonywane zabiegi dezynfekcji w pomieszczeniach inwentarskich jak np. kurniki czy chlewnie mają pozytywny wpływ na wynik finalny chowu. Równie istotna dla takich miejsc jest odpowiednia deratyzacja. Dzięki odpowiednim zabiegom DDD zwiększa się przyrost masy zwierząt, zmniejsza się zachorowalność.

Więcej »

Sektor klienta indywidualnego

Bardzo obszerną grupę naszych klientów stanowią klienci indywidualni. Specjalnie dla Państwa przeprowadzamy zabiegi odkomarzania w ogrodach, na działkach wypoczynkowych, polach namiotowych. Dużym zagrożeniem dla osób uczulonych na jad są m.in. szerszenie i osy. Zajmujemy się usuwaniem gniazd tych owadów. Jeśli dotyczy Państwa któryś z powyższych problemów zapraszamy do kontaktu, na pewno pozbędziemy się go raz na zawsze!

Więcej »

Sektor użyteczności publicznej

Miejsca użyteczności publicznej jak przychodnie, hotele, przedszkola, restauracje są miejscami, w których większą uwagę należy poświęcić dezynfekcji głównie ze względu na liczbę osób tam przebywających. Dbając o dobro tych osób należy regularnie wykonywać odkażanie, szczególnie toalet, kuchni. Dodatkowo w restauracjach oraz hotelach wykonuje się deratyzację, obowiązkowo w tych, w których obowiązuje HACCP.

Więcej »