Odkomarzanie przez zamgławianie

Komary, muchy domowe, osy, szerszenie, muszki to wiele owadów latających stwarzających problem dla wszystkich klientów D.D.D.

Zamgławianie to proces odkomarzania?

Zamgławiania (zwane odkomarzaniem) jest idealnym rozwiązaniem przeciwko owadom latającym takim jak komar pospolity, meszki, osy, szerszenie czy mucha domowa. Podstawową zaletą tego zabiegu jest jednak wysoka skuteczność w zwalczaniu kleszczy. Odkomarzanie ma na celu likwidacje siedlisk komarów i zmniejszenie ich liczebności.

Komary występują tylko latem?

Wiele osób nie podejrzewa, że w ich ogródkach, podwórkach czy również doniczkach balkonowych swoją siedzibę ma niemałą kolonię komarów. Zabieg odkomarzania idealnie nadaje się do zapobiegania zwiększonej liczebności tych szkodników  w okresie letnim.

Zabieg odkomarzania, szczegóły:

Skutecznie przeprowadzony zabieg jest wstanie zmniejszyć populację o nawet 89% insektów występujących na obszarze poddanym procesowi zamgławiania.  W niektórych przypadkach następuję całkowita likwidacja komarów jednak z powodu zdolności latania insekty te przemieszczają się na duże odległości i mogą ponownie zaatakować ogródek poddany zabiegowi odkomarzania.

Ważne podczas wykonywania zabiegu jest odpowiednie dobranie terminu realizacji usługi. Spowodowane to jest łatwą podatnością do spłukiwania środka zastosowanego podczas wytwarzania mgły zwalczającej komary, muszki, szerszenie, muchy domowe i osy.

Stosując metodę zimnej mgły jesteśmy wstanie bardzo szybko i efektywnie dokonać odpowiedniego oprysku na wskazane miejsca. Dopasowanie odpowiednich środków nie szkodliwych dla roślin jest ogromną zaletą odkomarzania poprzez zamgławianie. Problem stanowić mogą jedynie niedaleko ulokowane pasieki lub mobilne pasieki, w których znajdują się pszczoły. Środki chemiczne stosowane podczas zamgławiania są również szkodliwe dla pszczół!

 

zwalczanie komarów insektpol odkomarzanie dezynsekcja sektor użyteczności publicznej sektor rolniczy sektor klienta indywidualnego sektor spożywczo - przemysłowy

Likwidacja, odstraszanie i zwalczanie kretów

Szkodniki penetrujące nasze ogrody, trawniki czy podkopujące chodniki to problem wielu ludzi szanujących swoje otoczenie i dbający o porządek. Więcej »

Sprzątanie po zmarłych

Po śmierci wytwarza się wiele groźnych patogenów oraz związków chemicznych (jad trupi), groźnych dla zdrowia, a nawet życia człowieka. Więcej »

Dezynsekcja - skuteczne zwalczanie insektów

Karaluchy, mrówki, muchy to tylko niektóre ze szkodników żyjących wśród ludzi. Owady te przenoszą zarazki chorobotwórcze i są niebezpieczne. Więcej »

Karaczan Prusak - Metody Zwalczania

Karaczan prusak jest jednym z najpospolitszych szkodników sanitarnych. Roznoszą one szereg chorób wirusowych i bakteryjnych. Przeważnie zwalczane są poprzez oprsyk, zamgławianie ulv a ostatnio populranym sposobem stało się zastosowanie żeli owadobójczych. Więcej »

Sektor spożywczo - przemysłowy

Sektor spożywczy jest branżą szczególnie narażoną na obecność szkodników. Gryzonie, insekty, a nawet ptaki znajdują w zakładach przetwórstwa spożywczego wszystko co jest im do życia potrzebne tj. wodę, pożywienie i schronienie. Zadaniem firm DDD jest zapobieganie, do tego stopnia w jakim jest to wykonalne, dostępu szkodników na teren zakładu. Warunkiem wstępnym dla procedur HACCP jest zwalczanie szkodników wg Dobrej Praktyki Produkcyjnej (GMP) dla branży spożywczej.

Więcej »

Sektor rolniczy

Zabiegi DDD są bardzo istotne dla rolnictwa. Regularnie wykonywane zabiegi dezynfekcji w pomieszczeniach inwentarskich jak np. kurniki czy chlewnie mają pozytywny wpływ na wynik finalny chowu. Równie istotna dla takich miejsc jest odpowiednia deratyzacja. Dzięki odpowiednim zabiegom DDD zwiększa się przyrost masy zwierząt, zmniejsza się zachorowalność.

Więcej »

Sektor klienta indywidualnego

Bardzo obszerną grupę naszych klientów stanowią klienci indywidualni. Specjalnie dla Państwa przeprowadzamy zabiegi odkomarzania w ogrodach, na działkach wypoczynkowych, polach namiotowych. Dużym zagrożeniem dla osób uczulonych na jad są m.in. szerszenie i osy. Zajmujemy się usuwaniem gniazd tych owadów. Jeśli dotyczy Państwa któryś z powyższych problemów zapraszamy do kontaktu, na pewno pozbędziemy się go raz na zawsze!

Więcej »

Sektor użyteczności publicznej

Miejsca użyteczności publicznej jak przychodnie, hotele, przedszkola, restauracje są miejscami, w których większą uwagę należy poświęcić dezynfekcji głównie ze względu na liczbę osób tam przebywających. Dbając o dobro tych osób należy regularnie wykonywać odkażanie, szczególnie toalet, kuchni. Dodatkowo w restauracjach oraz hotelach wykonuje się deratyzację, obowiązkowo w tych, w których obowiązuje HACCP.

Więcej »