Osuszanie ścian budynków

Wilgoć jest jednym z największych problemów na terenie budynków. Dziś, nowoczesne techniki osuszania pomagają przeprowadzić procedury sprawnie, szybko i nisko lub nawet bezinwazyjnie.

Osuszanie budynków

Wilgoć jest jednym z największych problemów na terenie budynków. Powoduje szkody, które czasami bardzo trudno jest odwrócić, nie wspominając o wysokich kosztach. Co więcej, wilgoć w pomieszczeniach sprzyja rozwojowi pleśni na ścianach, a oddychanie tak ?skażonym? powietrzem negatywnie odbija się na zdrowiu. Nie wszyscy właściciele nieruchomości zdają sobie sprawę, że istnieją profesjonaliści zajmujący się osuszaniem budynków. Lepiej więc zainwestować w taką procedurę, aby na przyszłość uniknąć poważnych konsekwencji zaniedbania. 

Jakie są skutki zawilgocenia budynków?

Do zawilgocenia budynków dochodzi w wyniku różnych przyczyn - zazwyczaj jest to awaria sieci wodnej lub kanalizacyjnej, nieszczelność dachu i okien, czasami także powódź. Niestety, potencjalnych skutków awarii lub wypadku jest naprawdę wiele. Utrata ciepła, zmiany materiałowe, uszkodzenia wynikające z zamarzania wody, pęknięcia. Czasami dochodzi do korozji, wykwitów solnych czy wypłukiwania wapna. Zagrożona jest jednak nie tylko struktura i trwałość budynku. Warto wspomnieć o różnego typu niebezpieczeństwach biologicznych, czyli zagrzybieniu, narastaniu pleśni, mchu, a nawet poroście glonów. Im bardziej intensywne i długotrwałe jest zawilgocenie, tym większe są problemy.

Jakimi metodami przeprowadzane jest osuszanie budynków?

Dziś, nowoczesne techniki osuszania pomagają przeprowadzić procedury sprawnie, szybko i nisko lub nawet bezinwazyjnie. Bardzo popularnym rozwiązaniem są osuszacze kondensacyjne. Ich działanie polega na odbieraniu nadmiaru wilgoci z powietrza, przez co następuje przyspieszone osuszanie murów, a cała procedura powstrzymuje rozwój grzybów i pleśni. Inna metoda to osuszanie mikrofalami, które sprawdza się doskonale w budynkach zabytkowych czy piwnicach, ale też innych pomieszczeniach, w których panuje wysoki stopień wilgoci. W osuszaniu mieszkania przydają się też inne urządzenia, takie jak pompy izolacyjne, dzięki którym możliwe jest osuszanie warstw izolacyjnych wewnątrz i na zewnątrz budynków.

Pozbywanie się wilgoci jest koniecznością i warto wykonać procedurę jak najszybciej, zanim gromadząca się woda, która błyskawicznie przenika do kolejnych warstw, zdąży wyrządzić szkody. Ponadto warto zgłosić się do profesjonalistów, którzy przeprowadzą cały proces szybko i sprawnie.

 

 

 

 

 

 

 

 

osuszanie budynków osuszanie pomieszczen osuszanie Osuszanie ścian

HACCP

HACCP- oznacza System Analizy Zagrożeń i Krytycznych Punktów Kontroli, który jest powszechnie stosowany na terenie całej Europy. Więcej »

Robaki w domu - rodzaje, wygląd, zwalczanie szkodników domowych

Robaki domowe to zwierzęta synantropijne czyli żyjące w środowisku silnie przekształconym przez człowieka. Jakie robaki zamieszkują nasze domy i jak się i pozbyć. Zwalczanie robaków w domu. Więcej »

Zwalczanie pluskiew domowych

PLUSKWA DOMOWA (Cimex lectularius) ? gatunek owada należący do rzędu pluskwiaków różnoskrzydłych, rodziny pluskowatych. Żywi się krwią zwierząt ciepłokrwistych, w tym także człowieka. Więcej »

Ozonowanie - sposób na przykre zapachy

Ozon jest jednym z najskuteczniejszych dezynfektantów. Ma on działanie bakteriobójcze oraz dezynfekcyjne, które zwalcza mikroorganizmy. Więcej »

Sektor spożywczo - przemysłowy

Sektor spożywczy jest branżą szczególnie narażoną na obecność szkodników. Gryzonie, insekty, a nawet ptaki znajdują w zakładach przetwórstwa spożywczego wszystko co jest im do życia potrzebne tj. wodę, pożywienie i schronienie. Zadaniem firm DDD jest zapobieganie, do tego stopnia w jakim jest to wykonalne, dostępu szkodników na teren zakładu. Warunkiem wstępnym dla procedur HACCP jest zwalczanie szkodników wg Dobrej Praktyki Produkcyjnej (GMP) dla branży spożywczej.

Więcej »

Sektor rolniczy

Zabiegi DDD są bardzo istotne dla rolnictwa. Regularnie wykonywane zabiegi dezynfekcji w pomieszczeniach inwentarskich jak np. kurniki czy chlewnie mają pozytywny wpływ na wynik finalny chowu. Równie istotna dla takich miejsc jest odpowiednia deratyzacja. Dzięki odpowiednim zabiegom DDD zwiększa się przyrost masy zwierząt, zmniejsza się zachorowalność.

Więcej »

Sektor klienta indywidualnego

Bardzo obszerną grupę naszych klientów stanowią klienci indywidualni. Specjalnie dla Państwa przeprowadzamy zabiegi odkomarzania w ogrodach, na działkach wypoczynkowych, polach namiotowych. Dużym zagrożeniem dla osób uczulonych na jad są m.in. szerszenie i osy. Zajmujemy się usuwaniem gniazd tych owadów. Jeśli dotyczy Państwa któryś z powyższych problemów zapraszamy do kontaktu, na pewno pozbędziemy się go raz na zawsze!

Więcej »

Sektor użyteczności publicznej

Miejsca użyteczności publicznej jak przychodnie, hotele, przedszkola, restauracje są miejscami, w których większą uwagę należy poświęcić dezynfekcji głównie ze względu na liczbę osób tam przebywających. Dbając o dobro tych osób należy regularnie wykonywać odkażanie, szczególnie toalet, kuchni. Dodatkowo w restauracjach oraz hotelach wykonuje się deratyzację, obowiązkowo w tych, w których obowiązuje HACCP.

Więcej »