Osuszanie ścian budynków

Wilgoć jest jednym z największych problemów na terenie budynków. Dziś, nowoczesne techniki osuszania pomagają przeprowadzić procedury sprawnie, szybko i nisko lub nawet bezinwazyjnie.

Osuszanie budynków

Wilgoć jest jednym z największych problemów na terenie budynków. Powoduje szkody, które czasami bardzo trudno jest odwrócić, nie wspominając o wysokich kosztach. Co więcej, wilgoć w pomieszczeniach sprzyja rozwojowi pleśni na ścianach, a oddychanie tak ?skażonym? powietrzem negatywnie odbija się na zdrowiu. Nie wszyscy właściciele nieruchomości zdają sobie sprawę, że istnieją profesjonaliści zajmujący się osuszaniem budynków. Lepiej więc zainwestować w taką procedurę, aby na przyszłość uniknąć poważnych konsekwencji zaniedbania. 

Jakie są skutki zawilgocenia budynków?

Do zawilgocenia budynków dochodzi w wyniku różnych przyczyn - zazwyczaj jest to awaria sieci wodnej lub kanalizacyjnej, nieszczelność dachu i okien, czasami także powódź. Niestety, potencjalnych skutków awarii lub wypadku jest naprawdę wiele. Utrata ciepła, zmiany materiałowe, uszkodzenia wynikające z zamarzania wody, pęknięcia. Czasami dochodzi do korozji, wykwitów solnych czy wypłukiwania wapna. Zagrożona jest jednak nie tylko struktura i trwałość budynku. Warto wspomnieć o różnego typu niebezpieczeństwach biologicznych, czyli zagrzybieniu, narastaniu pleśni, mchu, a nawet poroście glonów. Im bardziej intensywne i długotrwałe jest zawilgocenie, tym większe są problemy.

Jakimi metodami przeprowadzane jest osuszanie budynków?

Dziś, nowoczesne techniki osuszania pomagają przeprowadzić procedury sprawnie, szybko i nisko lub nawet bezinwazyjnie. Bardzo popularnym rozwiązaniem są osuszacze kondensacyjne. Ich działanie polega na odbieraniu nadmiaru wilgoci z powietrza, przez co następuje przyspieszone osuszanie murów, a cała procedura powstrzymuje rozwój grzybów i pleśni. Inna metoda to osuszanie mikrofalami, które sprawdza się doskonale w budynkach zabytkowych czy piwnicach, ale też innych pomieszczeniach, w których panuje wysoki stopień wilgoci. W osuszaniu mieszkania przydają się też inne urządzenia, takie jak pompy izolacyjne, dzięki którym możliwe jest osuszanie warstw izolacyjnych wewnątrz i na zewnątrz budynków.

Pozbywanie się wilgoci jest koniecznością i warto wykonać procedurę jak najszybciej, zanim gromadząca się woda, która błyskawicznie przenika do kolejnych warstw, zdąży wyrządzić szkody. Ponadto warto zgłosić się do profesjonalistów, którzy przeprowadzą cały proces szybko i sprawnie.

 

 

 

 

 

 

 

 

osuszanie budynków osuszanie pomieszczen osuszanie Osuszanie ścian

Sprzątanie miejsc zgonu

Oczyszczanie powietrza oraz usuwanie zanieczyszczeń pozostawionych po zmarłej osobie jest bardzo ważne aby zapobiec zagrożeniu dla zdrowia i życia. Więcej »

Normy ISO 9001 - dokumentacja, wymagania i procedury

Normy zarządzania jakością wymagają aby systemy zarządzania jakością miały postać udokumentowaną. Normy ISO 9001 są niezwykle popularne na całym świecie, a ich spełnienie daje przedsiębiorstwu liczne korzyści. Więcej »

Łapanie gołebi

Gołębie występują w każdym zakątku Polski, jednak ze względu na wysoką liczbę ludności w miastach, właśnie tam najczęściej można je spotkać. Więcej »

Wołki zbożowe - skąd sie biorą jak wyglądają jak się ich pozbyć

Wołki zbożowe są bardzo pospolite w wszelkiego rodzaju magazynach zbóż w tym składach gospodarczych, magazynach płaskich i silosach położonych w strefie klimatu umiarkowanego w tym również w magazynach położonych na terenie Polski. Więcej »

Sektor spożywczo - przemysłowy

Sektor spożywczy jest branżą szczególnie narażoną na obecność szkodników. Gryzonie, insekty, a nawet ptaki znajdują w zakładach przetwórstwa spożywczego wszystko co jest im do życia potrzebne tj. wodę, pożywienie i schronienie. Zadaniem firm DDD jest zapobieganie, do tego stopnia w jakim jest to wykonalne, dostępu szkodników na teren zakładu. Warunkiem wstępnym dla procedur HACCP jest zwalczanie szkodników wg Dobrej Praktyki Produkcyjnej (GMP) dla branży spożywczej.

Więcej »

Sektor rolniczy

Zabiegi DDD są bardzo istotne dla rolnictwa. Regularnie wykonywane zabiegi dezynfekcji w pomieszczeniach inwentarskich jak np. kurniki czy chlewnie mają pozytywny wpływ na wynik finalny chowu. Równie istotna dla takich miejsc jest odpowiednia deratyzacja. Dzięki odpowiednim zabiegom DDD zwiększa się przyrost masy zwierząt, zmniejsza się zachorowalność.

Więcej »

Sektor klienta indywidualnego

Bardzo obszerną grupę naszych klientów stanowią klienci indywidualni. Specjalnie dla Państwa przeprowadzamy zabiegi odkomarzania w ogrodach, na działkach wypoczynkowych, polach namiotowych. Dużym zagrożeniem dla osób uczulonych na jad są m.in. szerszenie i osy. Zajmujemy się usuwaniem gniazd tych owadów. Jeśli dotyczy Państwa któryś z powyższych problemów zapraszamy do kontaktu, na pewno pozbędziemy się go raz na zawsze!

Więcej »

Sektor użyteczności publicznej

Miejsca użyteczności publicznej jak przychodnie, hotele, przedszkola, restauracje są miejscami, w których większą uwagę należy poświęcić dezynfekcji głównie ze względu na liczbę osób tam przebywających. Dbając o dobro tych osób należy regularnie wykonywać odkażanie, szczególnie toalet, kuchni. Dodatkowo w restauracjach oraz hotelach wykonuje się deratyzację, obowiązkowo w tych, w których obowiązuje HACCP.

Więcej »