OZONOWANIE MIESZKAŃ

Ozonowanie jest jednym z najdokładniejszych sposobów na zwalczanie i usuwanie wirusów oraz bakterii różnego pochodzenia niebezpiecznych dla zdrowia a nawet życia człowieka.

ozonowanie insektpol

Ozonowanie mieszkań

Ozonowanie jest jednym z najdokładniejszych sposobów na zwalczanie i usuwanie wirusów oraz bakterii różnego pochodzenia niebezpiecznych dla zdrowia a nawet życia człowieka. Daje ono w konsekwencji wysterylizowane powietrze w pomieszczeniach, a co za tym idzie, mieszkanie po przeprowadzeniu ozonowania nie zwiera żadnych drobnoustrojów (także pleśni, grzybów oraz alergenów czy roztoczy).

Ozonowanie jako dezynfekcja

Ozon ma nie tylko działanie biobójcze, ale również usuwa z pomieszczeń przykre (a niekiedy nawet niebezpieczne) zapachy m.in. intensywny zapach dymu papierosowego, stęchlizny, farb malarskich, klejów, potu a także odór towarzyszący zwierzętom, na przykład kotom.

Jednak kiedy najczęściej stosuje się proces ozonowania w mieszkaniach? Najczęstszą przyczyną jest przede wszystkim oczyszczanie pomieszczeń z wszelkich drobnoustrojów między innymi po chorobie jednego z członków rodziny. Przeprowadzenie takiego zabiegu automatycznie zapobiega rozprzestrzenianiu się groźnych dla zdrowia grzybów, baterii i wirusów. W przyszłości owocuje to mniejszym zachorowaniem członków rodziny.

Ozonowanie można wykonywać na wszelkich płaszczyznach, tj. szpitale, hotele, gabinety lekarskie, restauracje oraz wszystkie pomieszczenia w domach.

Dlaczego właśnie ozon?

Ozon jest jednym z najsilniej działających dostępnych na rynku środków biobójczych. Jest 50 razy skuteczniejszy od jeszcze niedawno wszechobecnego w zwalczaniu drobnoustrojów chloru. W przeciwieństwie do innych gazów, nie zakrywa, ale w pełni usuwa nieprzyjemny zapach.

Gdzie i jak powstaje gaz o tylu działaniach ?

Ozon to gaz, który w pełni powstaje naturalnie. Jego działanie polega na bezpiecznym utlenianiu substancji, które mają wpływ na zdrowie człowieka. Proces ozonowania jest nieinwazyjny dla środowiska, co za tym idzie, nie pozostawia dla środowiska żadnych szkód. Dodatkowo, u ludzi nie powoduje żadnych reakcji alergicznych. Gdy zabieg ozonowania jest powtarzany co pewien okres, poprawia stan zdrowia wszystkich mieszkańców domu oraz zabija wszelkie oznaki grzyba, pleśni czy wirusów.

Chcąc pozbyć się brzydkiego zapachu w samochodzie, który może być spowodowany np. grzybem w klimatyzacji czy przewożeniem zwierząt, także można przeprowadzić zabieg ozonowania. Skutkiem tego będzie nie tylko całkowite usunięcie przykrego zapachu ale także zabicie grzyba, przez co powietrze w aucie będzie znacznie czystsze i zdrowsze.

Ozonowanie mieszkań

Często można usłyszeć pojęcie ?ozonowanie mieszkania? czy ?ozonowanie budynku?. Czym jednak jest ozonowanie? W jakich okolicznościach przeprowadzany jest ten zabieg? Jakie właściwości ma ten gaz?

Na wszystkie powyższe pytanie, odpowiedzi znajdą się właśnie w tym artykule.

Ozon to gaz, który znajduje się w atmosferze. Jego właściwości można poczuć tuż po burzy, gdyż wtedy jest on najbardziej wyczuwalny dla ludzkiego zmysłu. Jednak kiedy mamy do czynienia z zabiegiem ozonowanie, gaz ten powstaje w specjalnie przygotowanych generatorach ozonu. Gaz ten jest w stanie całkowicie usunąć wszelkie drobnoustroje, bakterie, wirusy, grzyby oraz pleśń. Ozon jest bezpieczny zarówno dla człowieka jak i domowych zwierząt w dawce nie przekraczającej 0,08 ppm.

Ozonowanie to proces, podczas którego, przy użyciu gazu (ozonu), dochodzi do dezynfekcji budynków lub pomieszczeń. Dodatkowo, ozon ma działanie filtrujące, co oznacza, że po przeprowadzonym zabiegu mieszkańcy domu oddychają czystym i zdrowym powietrzem wolnym od wszelakich drobnoustrojów.

Czasami w budynkach pojawiają się nieprzyjemne zapachy (dym papierosowy, odchody kota, popsute mięso itp.), których nie można zamaskować nawet najdroższymi perfumami. Wtedy również może zadziałać ozon. Usuwanie nieprzyjemnych zapachów nazywane jest deodoryzacją. Po przeprowadzeniu zabiegu ozonowania nie pozostaje choćby najmniejszy ślad po przykrym zapachu. Przed przeprowadzeniem tej operacji, mieszkańcy muszą opuścić dom. Wyspecjalizowani w tej dziedzinie pracownicy przygotują pomieszczenia, aby ozonowanie przyniosło jak najlepsze efekty. W ochronnych kombinezonach oraz maseczkach na twarz, które mają za zadnie ochronić układ oddechowy, fachowcy przeprowadzają zabieg ozonowania. Po wszystkim, pracownicy wietrzą pomieszczenia, aż do momentu, kiedy stężenie ozonu w powietrzu będzie na optymalnym poziomie (0,08 ppm). Po tym czasie domownicy mogą wrócić do swojego mieszkania.

 

Nasza firma od lat zajmuje się ozonowaniem. Jesteśmy liderem w Polsce północnej. Gwarantujemy obsługę na wysokim poziomie oraz przystępne ceny. Nasza wykwalifikowana kadra pracownicza do każdego zadania podchodzi indywidualnie, przez jeszcze bardziej poszerzają swoją wiedzę. Zachęcamy do kontaktu z naszą firmą.

 

 

TAGI: ozonowanie mieszkań Insektpol Gdańsk, Ozonowanie Warszawa, Mieszkania ozon Toruń, Firma ozonująca Grudziądz, Olsztyn ozonowanie, o3 Elbląg, Ozonowanie i likwidacja zapachów,

 

 

 

 

ozonowanie mieszkań ozonowanie mieszkań gdańsk ozonowanie mieszkań Warszawa ozonowanie mieszkań Toruń ozonowanie mieszkań Gdynia Ozonowanie Mieszkań Olsztyn Ozonowanie mieszkań Grudziądz ozonowanie mieszkań Elbląg ozonowanie insektpol

Pawężnik syjamski

Pawężnika syjamskiego można znaleźć tylko w pomieszczeniach zamkniętych, na otwartej przestrzeni nie zaaklimatyzował się. Najczęściej spotykany magazynach, w których przechowywana jest żywność taka jak orzechy, kawa, zboża, fasola oraz suszone warzywa i owoce. Więcej »

Zabezpiecznie budynku przed ptakami

Ptaki są poważnym problemem niemal we wszystkich miastach świata. Najbardziej kłopotliwe są gołębie. Wśród nich najliczniejszą grupę stanowią uciążliwe gołębie miejskie (Columbia Livia). Więcej »

Wołki zbożowe - skąd sie biorą jak wyglądają jak się ich pozbyć

Wołki zbożowe są bardzo pospolite w wszelkiego rodzaju magazynach zbóż w tym składach gospodarczych, magazynach płaskich i silosach położonych w strefie klimatu umiarkowanego w tym również w magazynach położonych na terenie Polski. Więcej »

Mącznik młynarek

Po około dwóch tygodniach od kopulacji samica Mącznika zaczyna składać jaja. W przeciągu całego życie jest w stanie złożyć ich nawet 500. Larwy początkowo mierzą od 2 do 3 mm. Więcej »

Sektor spożywczo - przemysłowy

Sektor spożywczy jest branżą szczególnie narażoną na obecność szkodników. Gryzonie, insekty, a nawet ptaki znajdują w zakładach przetwórstwa spożywczego wszystko co jest im do życia potrzebne tj. wodę, pożywienie i schronienie. Zadaniem firm DDD jest zapobieganie, do tego stopnia w jakim jest to wykonalne, dostępu szkodników na teren zakładu. Warunkiem wstępnym dla procedur HACCP jest zwalczanie szkodników wg Dobrej Praktyki Produkcyjnej (GMP) dla branży spożywczej.

Więcej »

Sektor rolniczy

Zabiegi DDD są bardzo istotne dla rolnictwa. Regularnie wykonywane zabiegi dezynfekcji w pomieszczeniach inwentarskich jak np. kurniki czy chlewnie mają pozytywny wpływ na wynik finalny chowu. Równie istotna dla takich miejsc jest odpowiednia deratyzacja. Dzięki odpowiednim zabiegom DDD zwiększa się przyrost masy zwierząt, zmniejsza się zachorowalność.

Więcej »

Sektor klienta indywidualnego

Bardzo obszerną grupę naszych klientów stanowią klienci indywidualni. Specjalnie dla Państwa przeprowadzamy zabiegi odkomarzania w ogrodach, na działkach wypoczynkowych, polach namiotowych. Dużym zagrożeniem dla osób uczulonych na jad są m.in. szerszenie i osy. Zajmujemy się usuwaniem gniazd tych owadów. Jeśli dotyczy Państwa któryś z powyższych problemów zapraszamy do kontaktu, na pewno pozbędziemy się go raz na zawsze!

Więcej »

Sektor użyteczności publicznej

Miejsca użyteczności publicznej jak przychodnie, hotele, przedszkola, restauracje są miejscami, w których większą uwagę należy poświęcić dezynfekcji głównie ze względu na liczbę osób tam przebywających. Dbając o dobro tych osób należy regularnie wykonywać odkażanie, szczególnie toalet, kuchni. Dodatkowo w restauracjach oraz hotelach wykonuje się deratyzację, obowiązkowo w tych, w których obowiązuje HACCP.

Więcej »