Sprzątanie po zgonie, dezynfekcja po zmarłym

Sprzątanie po zgonie, dezynfekcja po zmarłym. Jak przebiega sprzątanie oraz dezynfekcja po zgonie. Dezynfekcja miejsca zgonu przez profesjonalną firmę ddd.

 

Śmierć może dopaść człowieka wszędzie. Również w jego własnym mieszkaniu. W przypadku osób samotnych może minąć wiele czasu od śmierci danej osoby do dnia, gdy zostanie ona odnaleziona. W takim przypadku dochodzi do powstania wielu trudnych do usunięcia śladów mikrobiologicznych. Co zrobić w takiej sytuacji? Rozwiązaniem jest skorzystanie usług specjalistycznej firmy zajmującej się sprzątaniem po zgonie, sprzątaniem po śmierci, dezynfekcja mieszkania, w którym nastąpił zgon. W ofercie takiej firmy znajdują się usługi takie jak dezynfekcja po zmarłym, czyszczenie po zgonie i sprzątanie po zmarłym.

Jak przebiega sprzątanie po zmarłym ?

Sprzątanie po zwłokach to trudne i niewdzięczne zadanie. Pierwszym etapem sprzątania po zgonie jest usunięcie zwłok z miejsc, w którym będzie miało miejsce sprzątanie po trupie. Tym rzecz jasna zajmuje się nie firma sprzątająca po zwłokach, lecz zakład pogrzebowy. Niestety w niektórych sytuacjach zwłaszcza we wspomnianej przed chwilą sytuacji, gdy osoba zmarła przebywała po śmierci przez kilka dni w mieszkaniu konieczne jest podjęcie dalszych działań mających na celu uprzątnięcie miejsca zgonu. Przed rozpoczęciem sprzątania po zgonie pracownicy firmy sprzątającej po trupie powinni zadbać o odpowiednie środki ochronne, które zabezpieczą sprzątające po śmierci osoby. Najlepiej jeśli zabezpieczone będą całe ciała osób sprzątających po zmarłym. Zestaw zabezpieczający całe ciało osoby sprzątającej po zgonie składa się z kombinezonu zabezpieczającego większość ciała osoby przeprowadzającej sprzątanie po zmarłym, rękawic ochraniających ręce osób sprzątających po zgonie, ochraniaczy na buty osoby przeprowadzającej sprzątanie mieszkania zmarłej osoby, i masek ochraniających twarz i układ oddechowy przeprowadzającej sprzątanie po zgonie osoby.

Sprzątanie po zgonie

Pierwszym etapem od którego należy rozpocząć właściwe sprzątanie po zwłokach jest usunięcie śladów biologicznych znajdujących się w miejscu w którym przeprowadzane jest czyszczenie po zwłokach. Następnie z pomieszczenia w którym ma miejsce sprzątanie po trupie usuwane są przedmioty, które mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia osób, które będą w nim przebywać. Większość spośród przedmiotów, które powinny zostać usunięte to przedmioty, które miały kontakt z ciałem  zmarłej osoby. Jeśli zwłoki przebywały w danym miejscu przez dłuższy czas może być konieczne usunięcie wszystkich przedmiotów z pomieszczeń w których ma miejsce sprzątanie po zgonie. Kolejnym czynnością, którą należy podjąć w miejscu, w którym ma miejsce sprzątanie po zmarłym jest poddanie dezynfekcji całego pomieszczenia w którym nastąpił zgon. Dezynfekcja znana też jako odkażanie to czynności mające na celu zniszczenie drobnoustrojów oraz ich przetrwalników. Rozkładające się ciało zmarłej osoby oraz wydobywające się niego płyny tworzą doskonałe środowisko dla rozwoju bakterii i innych drobnoustrojów. Dlatego przeprowadzenie dezynfekcji w mieszkaniu zmarłej osoby jest tak istotne. Podczas dezynfekcji szkodliwe dla zdrowia substancje usuwane są z miejsca w którym nastąpił zgon.

Dezynfekcja po zgonie

Metodą dezynfekcji najczęściej stosowaną w miejscach w których ma miejsce sprzątanie po zgonie jest ozonowanie. W trakcie ozonowania z miejsca w którym ma miejsce sprzątanie po zmarłym usuwane są nieprzyjemne zapachy. Ponadto ściany i sufity miejsca zgonu dezynfekowane są za pomocą silnych środków odkażających.

Przebieg dezynfekcji po zgonie nie zawsze jest taki sam. Podczas wykonywania usługi jaką jest sprzątanie po zmarłym może być konieczne użycie lamp UV, odkurzaczy przemysłowych lub myjek parowych. Szczegółowy przebieg sprzątania po zgonie w każdym przypadku jest inny. Jedynie osoby mające doświadczenie w sprzątaniu po zmarłym potrafią określić jakie czynności powinny zostać wykonane aby prawidłowo wykonać sprzątanie po zgonie w danym miejscu.

Samodzielne sprzątanie mieszkania w którym nastąpił zgon przez niewykwalifikowane osoby, które nie są wyposażone w odpowiedni sprzęt oraz środki ochronne wiąże się z dużym ryzykiem. W miejscu w którym odbywał się rozkład zwłok rozwijają się liczne patogeny mogące wywołać różnego rodzaju konsekwencje zdrowotne. Osoby których ciało i drogi oddechowe nie zostały zabezpieczone w odpowiedni sposób nie powinny wchodzić do pomieszczeń w których nastąpił rozkład ciała zmarłej osoby. Skupiliśmy się na osobach, które zmarły w mieszkaniach niemniej firmy sprzątające po zgonie mogą i powinny przeprowadzać sprzątanie we wszystkich miejscach w których nastąpił zgon.

sprzątanie po zgonie dezynfekcja po zgodnie sprzątanie po zmarłym

Karaluchy - jak się ich pozbyć?

Karaluchy towarzyszą ludzkości od zawsze. Początkowo poszukiwane dobro, lecz kiedy rozwinęło się rolnictwo ich obecność stała się uciążliwa. Więcej »

Monitoring Gryzoni

Monitoring Gryzoni Więcej »

Dezynfekcja i antyseptyka

Dezynfekcja i antyseptyka to podobne zagadnienia jednak po dokładniejszym zapoznaniu się z właściwościami tych metod dostrzegamy różnice. Więcej »

Łapanie gołebi

Gołębie występują w każdym zakątku Polski, jednak ze względu na wysoką liczbę ludności w miastach, właśnie tam najczęściej można je spotkać. Więcej »

Sektor spożywczo - przemysłowy

Sektor spożywczy jest branżą szczególnie narażoną na obecność szkodników. Gryzonie, insekty, a nawet ptaki znajdują w zakładach przetwórstwa spożywczego wszystko co jest im do życia potrzebne tj. wodę, pożywienie i schronienie. Zadaniem firm DDD jest zapobieganie, do tego stopnia w jakim jest to wykonalne, dostępu szkodników na teren zakładu. Warunkiem wstępnym dla procedur HACCP jest zwalczanie szkodników wg Dobrej Praktyki Produkcyjnej (GMP) dla branży spożywczej.

Więcej »

Sektor rolniczy

Zabiegi DDD są bardzo istotne dla rolnictwa. Regularnie wykonywane zabiegi dezynfekcji w pomieszczeniach inwentarskich jak np. kurniki czy chlewnie mają pozytywny wpływ na wynik finalny chowu. Równie istotna dla takich miejsc jest odpowiednia deratyzacja. Dzięki odpowiednim zabiegom DDD zwiększa się przyrost masy zwierząt, zmniejsza się zachorowalność.

Więcej »

Sektor klienta indywidualnego

Bardzo obszerną grupę naszych klientów stanowią klienci indywidualni. Specjalnie dla Państwa przeprowadzamy zabiegi odkomarzania w ogrodach, na działkach wypoczynkowych, polach namiotowych. Dużym zagrożeniem dla osób uczulonych na jad są m.in. szerszenie i osy. Zajmujemy się usuwaniem gniazd tych owadów. Jeśli dotyczy Państwa któryś z powyższych problemów zapraszamy do kontaktu, na pewno pozbędziemy się go raz na zawsze!

Więcej »

Sektor użyteczności publicznej

Miejsca użyteczności publicznej jak przychodnie, hotele, przedszkola, restauracje są miejscami, w których większą uwagę należy poświęcić dezynfekcji głównie ze względu na liczbę osób tam przebywających. Dbając o dobro tych osób należy regularnie wykonywać odkażanie, szczególnie toalet, kuchni. Dodatkowo w restauracjach oraz hotelach wykonuje się deratyzację, obowiązkowo w tych, w których obowiązuje HACCP.

Więcej »