Odławianie, wyłapywanie dzikich zwierząt

Dzikie zwierzęta stanowią coraz większy problem i zagrożenia wynikające z roznoszenia wielu chorób zakaźnych, zanieczyszczania piwnic, strychów. odławianie dzikich zwierząt,

Odławianie dzikich kotów

 Nieudomowione koty często mają bardziej rozwinięte szkodniki niż ich udomowieni bracia, a co za tym idzie są bardziej agresywne i niebezpieczne. Stanowią zagrożenie dla ludzi a w szczególności dla dzieci i osób starszych. Często można spotkać je w śmietnikach w których rozścielają resztki jedzenia i inne nieczystości. 

Innym intruzem z którym walczymy są kuny które często zamieszkują poddasza, strychy,  w kanałach wentylacyjnych czy umiejscawiają się na podwieszanym suficie. Odłowienie kuny nie jest prostą czynnością, gdyż nie tylko u tych zwierząt występuje neofobia (strach przed nowym) co powoduje, że nie chcą one wchodzić do pułapek żywołownych mimo to, że zastosowano w nich pyszną i atrakcyjną dla nich przynętę.

W przypadku nieprofesjonalnej próby odłowienia tych dzikich zwierząt zwiększa się ich czujność co przekłada się na dłuższy czas pracy i zwiększenie działań potrzebnych do osiągnięcia sukcesu.

Nie tylko kuna domowa ( kamionka ) , kuna leśna ( tumak ) ale też  tchórze, norki i lisy często powodują dyskomfort gdy występują w miejscach zamieszkałych  przez ludzi. 

Stosujemy metody chemiczne, fizyczne oraz biologiczne które mają na celu odławianie i odstraszanie dzikich zwierząt: kotów, kun, lisów, tchórzy, norek etc. 

Metody pozbywania się dzikich zwierząt to m.in.:

  • pułapki żywołowne,
  • chemiczne repelenty ? preparaty odstraszające dzikie zwierzęta ,
  • likwidacja źródła dostępu szkodników,
  • uzupełniania nieszczelności budynku
  • inne

Służymy też wynajmem pułapek na kuny oraz sprzedażą środków odstraszających dzikie zwierzęta. 

Tagi: firma łapiąca dzikie zwierzęta, odławianie dzikich zwierząt, dzikie zwierzęta, zwalczanie,

firma łapiąca dzikie zwierzęta odławianie dzikich zwierząt dzikie zwierzęta zwalczanie odławianie dzikich zwierząt sektor użyteczności publicznej sektor rolniczy sektor klienta indywidualnego sektor spożywczo - przemysłowy

Sprzątanie po zgonie, dezynfekcja po zmarłym

Sprzątanie po zgonie, dezynfekcja po zmarłym. Jak przebiega sprzątanie oraz dezynfekcja po zgonie. Dezynfekcja miejsca zgonu przez profesjonalną firmę ddd. Więcej »

Specjaliści z Grupy Insektpol ostrzegali przed wyjazdami do tropikalnych krajów. Teraz Wirus Zika rozpoznany jest w Polsce.

Insektpol ostrzega przed wirusem Zika Więcej »

Odkomarzanie przez zamgławianie

Komary, muchy domowe, osy, szerszenie, muszki to wiele owadów latających stwarzających problem dla wszystkich klientów D.D.D. Więcej »

Rozkruszek mączny

Dorosły roztocz osiąga długość około 0.5-0.7 mm. Rozkruszek przemieszcza się poprzez przyczepienie się do innych owadów. Samica składa około 250 jaj w ciągu roku na opakownia oraz produkty. Przy temperaturze 18?20?C i wilgotności 80%, żyją około 2 miesiące. Więcej »

Sektor spożywczo - przemysłowy

Sektor spożywczy jest branżą szczególnie narażoną na obecność szkodników. Gryzonie, insekty, a nawet ptaki znajdują w zakładach przetwórstwa spożywczego wszystko co jest im do życia potrzebne tj. wodę, pożywienie i schronienie. Zadaniem firm DDD jest zapobieganie, do tego stopnia w jakim jest to wykonalne, dostępu szkodników na teren zakładu. Warunkiem wstępnym dla procedur HACCP jest zwalczanie szkodników wg Dobrej Praktyki Produkcyjnej (GMP) dla branży spożywczej.

Więcej »

Sektor rolniczy

Zabiegi DDD są bardzo istotne dla rolnictwa. Regularnie wykonywane zabiegi dezynfekcji w pomieszczeniach inwentarskich jak np. kurniki czy chlewnie mają pozytywny wpływ na wynik finalny chowu. Równie istotna dla takich miejsc jest odpowiednia deratyzacja. Dzięki odpowiednim zabiegom DDD zwiększa się przyrost masy zwierząt, zmniejsza się zachorowalność.

Więcej »

Sektor klienta indywidualnego

Bardzo obszerną grupę naszych klientów stanowią klienci indywidualni. Specjalnie dla Państwa przeprowadzamy zabiegi odkomarzania w ogrodach, na działkach wypoczynkowych, polach namiotowych. Dużym zagrożeniem dla osób uczulonych na jad są m.in. szerszenie i osy. Zajmujemy się usuwaniem gniazd tych owadów. Jeśli dotyczy Państwa któryś z powyższych problemów zapraszamy do kontaktu, na pewno pozbędziemy się go raz na zawsze!

Więcej »

Sektor użyteczności publicznej

Miejsca użyteczności publicznej jak przychodnie, hotele, przedszkola, restauracje są miejscami, w których większą uwagę należy poświęcić dezynfekcji głównie ze względu na liczbę osób tam przebywających. Dbając o dobro tych osób należy regularnie wykonywać odkażanie, szczególnie toalet, kuchni. Dodatkowo w restauracjach oraz hotelach wykonuje się deratyzację, obowiązkowo w tych, w których obowiązuje HACCP.

Więcej »