Karaczan wschodni

Karczany czują się najlepiej w temperaturze 25°C. Żyją one wtedy ponad pół roku. W ciągu całego życia samica jest w stanie złożyć nawet 10 kokonów.

 

Karaczan wschodni- (Blatta orientalis)

 

Występowanie: Północna Europa; w Polsce występuje wszędzie tam, gdzie jest względnie chłodno.

 

Wygląd: Wielkość samców dochodzi do 28 mm, natomiast samice osiągają długość od 20 do 25 mm. Są ciemnobrązowe. Kształt ich ciała opisuje się jako płaski. Samice stoją na czele pod względem liczebności tych szkodników.
 

Zasiedlenie: Karczany można spotkać zarówno w magazynach z żywnością jak i w budynkach mieszkalnych. W dzień chowają się, natomiast w nocy żerują. Najczęściej można je spotkać w resztkach produktów spożywczych.
 

Okres lęgowy i czas pojawiania się: Samice składają jaja w dolnych partiach budynków, przy piecach i podobnych miejscach gdzie jest ciepło. Produkuje ona około 5 kokonów, w których znajduje się 16 jaj (jeden kokon składa raz w miesiącu). Znajdują się one w pobliżu jedzenia. Dorosłe osobniki wylęgają się po okresie od 2 do 3 miesięcy. Pełną dojrzałość szkodniki te osiągają jednak po roku, czasami po dwóch latach.
 

Informacje dodatkowe: Karczany czują się najlepiej w temperaturze 25°C. Żyją one wtedy ponad pół roku. W ciągu całego życia samica jest w stanie złożyć nawet 10 kokonów. Minimalna temperatura do rozwoju larw to 22°C. Jest ona przeżyć nawet rok. Kiedy karczany odżywiają się niskowartościowym pokarmem okres rozwoju może przedłużyć się do 4 lat.

zwalczanie karaluchów?

Szkody i ich zapobieganie: Owady te są szkodnikami żywności, przez co największe starty przynoszą właśnie w tym sektorze. Trudno jest się pozbyć tych szkodników, ponieważ żerują one nocą, a dodatkowo chowają się w miejscach niedostępnych gołym okiem. Najlepszą metoda na ich zwalczanie jest stosowanie oprysków, które wchodzą w trudno dostępne miejsca.

 

TAGI: Dezynsekcja Insektpol, Zwalczanie karaluchów Gdańsk, Owady w domu Grudziądz, Odkaraluszanie Warszawa, Karaluchy zwalczanie,


 

 

 

 

 

zwalczanie karaluchów Gdańsk Zwalczanie karaluchów Warszawa Odkaraluszanie Gdynia Firma zwalczająca karaluchy Toruń dezynsekcja

Sprzątanie po zgonie, dezynfekcja po zmarłym

Sprzątanie po zgonie, dezynfekcja po zmarłym. Jak przebiega sprzątanie oraz dezynfekcja po zgonie. Dezynfekcja miejsca zgonu przez profesjonalną firmę ddd. Więcej »

Zabezpiecznie budynku przed ptakami

Ptaki są poważnym problemem niemal we wszystkich miastach świata. Najbardziej kłopotliwe są gołębie. Wśród nich najliczniejszą grupę stanowią uciążliwe gołębie miejskie (Columbia Livia). Więcej »

Gazowanie Zboża

Gazowanie zboża, fumigacja Więcej »

Dzier włochaty

Chrząszcz z rodziny biegaczowatych. Występuje na całym terenie Europy. Jest bardzo tolerancyjnym gatunkiem, potrafi żyć na mokrych terenach bagnistych po suche lasy i pola uprawne. Więcej »

Sektor spożywczo - przemysłowy

Sektor spożywczy jest branżą szczególnie narażoną na obecność szkodników. Gryzonie, insekty, a nawet ptaki znajdują w zakładach przetwórstwa spożywczego wszystko co jest im do życia potrzebne tj. wodę, pożywienie i schronienie. Zadaniem firm DDD jest zapobieganie, do tego stopnia w jakim jest to wykonalne, dostępu szkodników na teren zakładu. Warunkiem wstępnym dla procedur HACCP jest zwalczanie szkodników wg Dobrej Praktyki Produkcyjnej (GMP) dla branży spożywczej.

Więcej »

Sektor rolniczy

Zabiegi DDD są bardzo istotne dla rolnictwa. Regularnie wykonywane zabiegi dezynfekcji w pomieszczeniach inwentarskich jak np. kurniki czy chlewnie mają pozytywny wpływ na wynik finalny chowu. Równie istotna dla takich miejsc jest odpowiednia deratyzacja. Dzięki odpowiednim zabiegom DDD zwiększa się przyrost masy zwierząt, zmniejsza się zachorowalność.

Więcej »

Sektor klienta indywidualnego

Bardzo obszerną grupę naszych klientów stanowią klienci indywidualni. Specjalnie dla Państwa przeprowadzamy zabiegi odkomarzania w ogrodach, na działkach wypoczynkowych, polach namiotowych. Dużym zagrożeniem dla osób uczulonych na jad są m.in. szerszenie i osy. Zajmujemy się usuwaniem gniazd tych owadów. Jeśli dotyczy Państwa któryś z powyższych problemów zapraszamy do kontaktu, na pewno pozbędziemy się go raz na zawsze!

Więcej »

Sektor użyteczności publicznej

Miejsca użyteczności publicznej jak przychodnie, hotele, przedszkola, restauracje są miejscami, w których większą uwagę należy poświęcić dezynfekcji głównie ze względu na liczbę osób tam przebywających. Dbając o dobro tych osób należy regularnie wykonywać odkażanie, szczególnie toalet, kuchni. Dodatkowo w restauracjach oraz hotelach wykonuje się deratyzację, obowiązkowo w tych, w których obowiązuje HACCP.

Więcej »