Zwalczanie zabrzybień z budynku

Grzyb oraz pleśń zamieszkuje pomieszczenia, w których nie ma wystarczającej cyrkulacji powietrza bądź też kiedy ściany pokryte są tapetami.

osuszanie budynków

USUWANIE WILGOCI I ZAGRZYBIEŃ Z BUDYNKÓW

Grzyb oraz pleśń zamieszkuje pomieszczenia, w których nie ma wystarczającej cyrkulacji powietrza bądź też kiedy ściany pokryte są tapetami. Nie są to jednak jedyne przyczyny. W dzisiejszych czasach większość osób przy budowie domu bądź remoncie, wybiera materiały o niskiej przepuszczalności powietrza, co w przyszłości może owocować rozwijaniem się wszelkich grzybów oraz pleśni. Szczelne okna, cegły czy drzwi tylko przyspieszają zasiedlenie niechcianego gościa. Coraz częściej mamy do czynienia z wilgocią nie tylko w domach ale również w biurach, budynkach użyteczności publicznej (np. gminy czy starostwa) oraz zakładów przemysłowych i spożywczych.

Jakie są przyczyny powstawania grzyba praz pleśni?
 

Podstawowym powodem pojawiania się grzyba jest wcześniejsza wilgoć. Para wodna (powstała podczas gotowania, kąpieli, suszenia prania, nagłego spadku bądź wzrostu temperatury), która unosi się w powietrzu, skrapla się właśnie na ścianach. Jest to pierwszy czynnik powodujący pojawieniem się grzyba. Chcąc zniwelować to zjawisko, należy jak najczęściej wietrzyć pomieszczenia, szczególnie te, które narażone są na duży obieg pary wodnej w powietrzu. Innym powodem pojawienia się grzyba są także bardzo szczelne okna bez możliwości uszczelniania. W takim wypadku nie ma obiegu powietrza, a co za tym idzie, zebrana para wodna osiada na ścianach tworząc początkowo wilgoć, czyli ?otwarcie drzwi? dla grzyba.

Zatem jak najlepiej pozbyć się niechcianego gościa z domu na dobre?
 

Najlepszym sposobem jest wynajęcie firmy, która zajmuje się odgrzybianiem pomieszczeń. Firmy takie przy użyciu nowoczesnych technologii usuną wszelkie oznaki grzyba czy pleśni. Samodzielne usuwanie nie zawsze zabije grzyb aż do korzenia, przez co po niedługim okresie czasu może pojawić się on od nowa. Aby owy gość nie pojawił się z powrotem, należy pozbyć się przyczyny zawilgocenia a nie tylko widocznych gołym okiem śladów. Należy przede wszystkim wietrzyć mieszkanie. Czasami jednak zdarza się tak, że korzenie grzyba schowane są głęboko w ścianie. Wtedy nieuniknione jest przebadanie muru w celu znalezienia źródła problemu.

Kiedy najczęściej grzyb zaczyna pojawiać się w pomieszczeniach?

Najczęściej ma to miejsca zimą, kiedy to nie chcąc utracić ciepła czy też chcąc zaoszczędzić na ogrzewaniu, nie przeprowadza się wietrzenia mieszkania. I w ten prosty sposób ułatwia się pleśni oraz grzybom zasiedlenie w pomieszczeniach domu czy mieszkania. Dlatego należy pamiętać, aby zawsze, nawet w najmroźniejszą zimę, wentylować pomieszczenia.

Jakie istnieją sposoby na walkę z grzybem bądź pleśnią?

Najważniejszą sprawą jest znalezienie przyczyny powstania grzyba. Domowe sposoby nie zawsze kończą się tak, jakby się tego oczekiwało, a w większości przypadków pleśń czy grzyb wracają na swoje dawne miejsce. Dlatego też najlepiej skonsultować się z firmą usuwającą tego typu ?szkodniki?. Gwarantuje to nie pojawieniem się grzyba w późniejszym czasie.

Nasza firma oferuje Państwu usługę na najwyższym poziomie. Nasi pracownicy są specjalnie wyszkoleni, aby jak najlepiej spełniać Państwa oczekiwania. Nasza oferta skierowana jest do klientów indywidualnych oraz zbiorowych. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt.

osuszanie budynków zwalczanie zagrzybienia w budynku likwidacja wilgoci w budynku

Odkleszczanie - Skuteczne metody walki z kleszczami

Kleszcze (Ixodida) to rząd pajęczaków. Do swojego rozwoju kleszcze potrzebują krwi. Zdobywają ją pasożytując na swoich ofiarach wśród których znajdują się gady, ptaki i ssaki. Istnieje prosty sposób na pozbycie się kleszczy z ogrodu lub działki. Tym sposobem jest odkleszczanie ogrodu lub odkleszczanie działki. Więcej »

Ochrona przed ptakami

Najliczniejszą i zarazem najbardziej uciążliwą grupę stanowią gołębie. Zanieczyszczają one odchodami praktycznie wszystko. odstraszanie gołębi, firma zwalczająca ptaki, sposoby na gołębie, odławianie gołębi, Więcej »

Kuna domowa - czym jest i jak się pozbyć

Kuna domowa znana również jako kamionka jest gatunkiem niewielkiego, drapieżnego ssaka. Kuna domowa jest zwierzęciem synantropijnym czyli przystosowanym do życia w środowisku przekształconym przez człowieka. Więcej »

OZONOWANIE MIESZKAŃ

Ozonowanie jest jednym z najdokładniejszych sposobów na zwalczanie i usuwanie wirusów oraz bakterii różnego pochodzenia niebezpiecznych dla zdrowia a nawet życia człowieka. Więcej »

Sektor spożywczo - przemysłowy

Sektor spożywczy jest branżą szczególnie narażoną na obecność szkodników. Gryzonie, insekty, a nawet ptaki znajdują w zakładach przetwórstwa spożywczego wszystko co jest im do życia potrzebne tj. wodę, pożywienie i schronienie. Zadaniem firm DDD jest zapobieganie, do tego stopnia w jakim jest to wykonalne, dostępu szkodników na teren zakładu. Warunkiem wstępnym dla procedur HACCP jest zwalczanie szkodników wg Dobrej Praktyki Produkcyjnej (GMP) dla branży spożywczej.

Więcej »

Sektor rolniczy

Zabiegi DDD są bardzo istotne dla rolnictwa. Regularnie wykonywane zabiegi dezynfekcji w pomieszczeniach inwentarskich jak np. kurniki czy chlewnie mają pozytywny wpływ na wynik finalny chowu. Równie istotna dla takich miejsc jest odpowiednia deratyzacja. Dzięki odpowiednim zabiegom DDD zwiększa się przyrost masy zwierząt, zmniejsza się zachorowalność.

Więcej »

Sektor klienta indywidualnego

Bardzo obszerną grupę naszych klientów stanowią klienci indywidualni. Specjalnie dla Państwa przeprowadzamy zabiegi odkomarzania w ogrodach, na działkach wypoczynkowych, polach namiotowych. Dużym zagrożeniem dla osób uczulonych na jad są m.in. szerszenie i osy. Zajmujemy się usuwaniem gniazd tych owadów. Jeśli dotyczy Państwa któryś z powyższych problemów zapraszamy do kontaktu, na pewno pozbędziemy się go raz na zawsze!

Więcej »

Sektor użyteczności publicznej

Miejsca użyteczności publicznej jak przychodnie, hotele, przedszkola, restauracje są miejscami, w których większą uwagę należy poświęcić dezynfekcji głównie ze względu na liczbę osób tam przebywających. Dbając o dobro tych osób należy regularnie wykonywać odkażanie, szczególnie toalet, kuchni. Dodatkowo w restauracjach oraz hotelach wykonuje się deratyzację, obowiązkowo w tych, w których obowiązuje HACCP.

Więcej »