Deratyzacja

Zwalczanie szkodliwych gryzoni przy użyciu metod fizycznych lub chemicznych (granulaty ,pasty ,żele). Firma INSEKTPOL stosuje najnowsze techniki walki.

Pragniemy zwrócić  uwagę na ekspansywność większości  gatunków gryzoni. Jeśli spostrzegliście Państwo jakieś ślady bytowania szkodników(żerowanie, odchody, martwe osobniki),to sygnał, że nadszedł ostatni moment do podjęcia zdecydowanych działań.

Do najbardziej rozpowszechnionych  w Polsce gryzoni szkodników należą Szczur śniady i szczur wędrowny. Są to gatunki niezmiernie szkodliwe z punktu widzenia człowieka. Niszczą ,żerując na produktach żywnościowych zanieczyszczając je odchodami i moczem. Przegryzają instalacje elektryczne, Pośredniczą w przenoszeniu wielu chorób w tym wścieklizny. Rozmnażają się w błyskawicznym tempie. Okres rozrodczy trwa cały rok . Ciąża to tylko 20-24 dni, zaraz po porodzie samica zdolna jest do dalszego rozmnażania. Daje to nam w efekcie od 3-6 miotów po 3-15 sztuk małych szczurów.
Osiągają one dojrzałość płciową po 3-6 miesiącach i żyją około 3-4 lat. To daje nam skalę zagrożenia, którą stanowią, gdy nie są zwalczane  w umiejętny sposób.

Nasi pracownicy to wysokiej klasy specjaliści, którzy oprócz wieloletniego doświadczenia ,posiadają także wszelkie możliwe certyfikaty i zaświadczenia z odbycia specjalistycznych szkoleń. Stosujemy w naszej pracy najnowsze urządzenia i preparaty chemiczne posiadające stosowne certyfikaty.

szczury zwalczanie szczurów zwalczanie myszy monitoring szkodników usuwanie myszy tępienie szczurów deratyzacja sektor użyteczności publicznej sektor rolniczy sektor klienta indywidualnego sektor spożywczo - przemysłowy

Sektor spożywczo - przemysłowy

Sektor spożywczy jest branżą szczególnie narażoną na obecność szkodników. Gryzonie, insekty, a nawet ptaki znajdują w zakładach przetwórstwa spożywczego wszystko co jest im do życia potrzebne tj. wodę, pożywienie i schronienie. Zadaniem firm DDD jest zapobieganie, do tego stopnia w jakim jest to wykonalne, dostępu szkodników na teren zakładu. Warunkiem wstępnym dla procedur HACCP jest zwalczanie szkodników wg Dobrej Praktyki Produkcyjnej (GMP) dla branży spożywczej.

Więcej »

Sektor rolniczy

Zabiegi DDD są bardzo istotne dla rolnictwa. Regularnie wykonywane zabiegi dezynfekcji w pomieszczeniach inwentarskich jak np. kurniki czy chlewnie mają pozytywny wpływ na wynik finalny chowu. Równie istotna dla takich miejsc jest odpowiednia deratyzacja. Dzięki odpowiednim zabiegom DDD zwiększa się przyrost masy zwierząt, zmniejsza się zachorowalność.

Więcej »

Sektor klienta indywidualnego

Bardzo obszerną grupę naszych klientów stanowią klienci indywidualni. Specjalnie dla Państwa przeprowadzamy zabiegi odkomarzania w ogrodach, na działkach wypoczynkowych, polach namiotowych. Dużym zagrożeniem dla osób uczulonych na jad są m.in. szerszenie i osy. Zajmujemy się usuwaniem gniazd tych owadów. Jeśli dotyczy Państwa któryś z powyższych problemów zapraszamy do kontaktu, na pewno pozbędziemy się go raz na zawsze!

Więcej »

Sektor użyteczności publicznej

Miejsca użyteczności publicznej jak przychodnie, hotele, przedszkola, restauracje są miejscami, w których większą uwagę należy poświęcić dezynfekcji głównie ze względu na liczbę osób tam przebywających. Dbając o dobro tych osób należy regularnie wykonywać odkażanie, szczególnie toalet, kuchni. Dodatkowo w restauracjach oraz hotelach wykonuje się deratyzację, obowiązkowo w tych, w których obowiązuje HACCP.

Więcej »