Dezynsekcja

Dezynsekcje wykonuje się wówczas, gdy mamy do czynienia z dużą infestacją pasożytniczych owadów (mrówki, komary, muchy, pchły, wszy, pluskwy oraz karaluchy itp. ).

Dezynsekcje wykonuje się ze względów sanitarnych i gospodarczych w zakładach przemysłu spożywczego oraz w gospodarstwach rolnych, jak również w domach i mieszkaniach. Trzeba pamiętać, że owady są niebezpieczne dla ludzi uczulonych na ich ugryzienia (alergicy), a zwłaszcza dla małych dzieci.

Insekty w trakcie swojego przemieszczania ze swoich siedlisk w czyste miejsca, mogą przenosić wiele zarazków chorobotwórczych. W magazynach zanieczyszczają swoimi odchodami składowaną tam żywność.

Dezynsekcja szkodników w przemyśle spożywczym wg Rozporządzenia Ministra Zdrowia jest obowiązkowa.

Dezynsekcje wykonuje się rożnymi metodami chemicznymi:

  • opryskiwanie (szczeliny, szpary, kryjówki)
  • opylanie (piwnice, poddasza)
  • fumigacja (owady latające)
  • przynęty / trutki (karaczany, mrówki)

Istnieją także metody pozbawione substancji chemicznych, np. metoda mechaniczna czyli wyłapywanie, trzepanie i oczyszczanie miejsc zainfekowanych. Najskuteczniejszą metodą bez użycia chemii, stosowaną na owady latające (muchy i komary), jest zainstalowanie lamp owadobójczych i lepów.

zwalczanie pasożytów zwalczanie karaluchów muchy odpluskwianie mrówki odkomarzanie odstraszanie owadów dezynsekcja sektor użyteczności publicznej sektor rolniczy sektor klienta indywidualnego sektor spożywczo - przemysłowy

Sektor spożywczo - przemysłowy

Sektor spożywczy jest branżą szczególnie narażoną na obecność szkodników. Gryzonie, insekty, a nawet ptaki znajdują w zakładach przetwórstwa spożywczego wszystko co jest im do życia potrzebne tj. wodę, pożywienie i schronienie. Zadaniem firm DDD jest zapobieganie, do tego stopnia w jakim jest to wykonalne, dostępu szkodników na teren zakładu. Warunkiem wstępnym dla procedur HACCP jest zwalczanie szkodników wg Dobrej Praktyki Produkcyjnej (GMP) dla branży spożywczej.

Więcej »

Sektor rolniczy

Zabiegi DDD są bardzo istotne dla rolnictwa. Regularnie wykonywane zabiegi dezynfekcji w pomieszczeniach inwentarskich jak np. kurniki czy chlewnie mają pozytywny wpływ na wynik finalny chowu. Równie istotna dla takich miejsc jest odpowiednia deratyzacja. Dzięki odpowiednim zabiegom DDD zwiększa się przyrost masy zwierząt, zmniejsza się zachorowalność.

Więcej »

Sektor klienta indywidualnego

Bardzo obszerną grupę naszych klientów stanowią klienci indywidualni. Specjalnie dla Państwa przeprowadzamy zabiegi odkomarzania w ogrodach, na działkach wypoczynkowych, polach namiotowych. Dużym zagrożeniem dla osób uczulonych na jad są m.in. szerszenie i osy. Zajmujemy się usuwaniem gniazd tych owadów. Jeśli dotyczy Państwa któryś z powyższych problemów zapraszamy do kontaktu, na pewno pozbędziemy się go raz na zawsze!

Więcej »

Sektor użyteczności publicznej

Miejsca użyteczności publicznej jak przychodnie, hotele, przedszkola, restauracje są miejscami, w których większą uwagę należy poświęcić dezynfekcji głównie ze względu na liczbę osób tam przebywających. Dbając o dobro tych osób należy regularnie wykonywać odkażanie, szczególnie toalet, kuchni. Dodatkowo w restauracjach oraz hotelach wykonuje się deratyzację, obowiązkowo w tych, w których obowiązuje HACCP.

Więcej »