Masz problem z dziką zwierzyną ?

Zjawisko te jest coraz częstsze, dlaczego? Przede wszystkim szukają pożywienia, którego właśnie w miastach jest coraz więcej, śmietniska są głównym celem zwierząt.

Firma INSEKTPOL ma na celu odławianie zwierząt dzikich, które z rożnych powodów i przyczyn często przenoszą się do miast , terenów zabudowanych.

 Nasza firma ma na celu walczyć z tym problemem w sposób jak najbardziej humanitarny i bezpieczny zarówno dla ludzi jak i zwierząt. Warto poruszyć temat dokarmiania zwierząt, pamiętajmy robiąc to wokół własnego domu, placówek szkolnych przysparzamy sobie  wiele problemów. Zwierzęta dzikie instynktownie będą wracać w to miejsce po pożywienie.

Do gatunków, które najczęściej spotkać można w otoczeniu ludzkich aglomeracji należą: zdziczałe koty, kuny, lisy, tchórze, norki, łasice

Główną metodą walki z tymi zwierzętami są pułapki żywołowne z wabikami. Działają na zasadzie nęcenia i w momencie wejścia zwierzęcia do środka zostaje naciśnięta płytka zwalniająca zapadnię, która zatrzymuje schwytaną zwierzynę w środku. Należy pamiętać, aby na klatce i przynęcie nie pozostawiać swojego zapachu. Może to doprowadzić do tego, że zwierzę zniechęci się do zastawionej pułapki i szanse na złapanie będą nikłe.

Do odławiania zwierząt potrzebna jest specjalna  i odpowiednio dobrana przynęta.  Dzięki wieloletniemu doświadczeniu bazujemy na dobrze dobranych 
i sprawdzonych substancjach, które umożliwiają nam precyzyjną i dokładną pracę w zwalczaniu problemu dzikich zwierząt.

W rozpoznaniu szkodnika, z którym mamy do czynienia pomagają nam fotopułapki. Są to urządzenia przyobleczone barwami maskującymi wyposażone w aparat i kamerę, które gdy tylko wykryją ruch rozpoczynają nagrywanie. 

Zwierzęta  które zostaną złapane, są wywożone do swojego naturalnego środowiska co najmniej 50 km od miejsca złapania. Dzięki takim działaniom dajemy zwierzynie możliwość dalszego życia w jego naturalnym środowisku .

dzikie koty odławianie dzikich kotów kuny odławianie kun norki lisy ochrona przed zwierzętami odławianie dzikich zwierząt sektor użyteczności publicznej sektor rolniczy sektor klienta indywidualnego sektor spożywczo - przemysłowy

Sektor spożywczo - przemysłowy

Sektor spożywczy jest branżą szczególnie narażoną na obecność szkodników. Gryzonie, insekty, a nawet ptaki znajdują w zakładach przetwórstwa spożywczego wszystko co jest im do życia potrzebne tj. wodę, pożywienie i schronienie. Zadaniem firm DDD jest zapobieganie, do tego stopnia w jakim jest to wykonalne, dostępu szkodników na teren zakładu. Warunkiem wstępnym dla procedur HACCP jest zwalczanie szkodników wg Dobrej Praktyki Produkcyjnej (GMP) dla branży spożywczej.

Więcej »

Sektor rolniczy

Zabiegi DDD są bardzo istotne dla rolnictwa. Regularnie wykonywane zabiegi dezynfekcji w pomieszczeniach inwentarskich jak np. kurniki czy chlewnie mają pozytywny wpływ na wynik finalny chowu. Równie istotna dla takich miejsc jest odpowiednia deratyzacja. Dzięki odpowiednim zabiegom DDD zwiększa się przyrost masy zwierząt, zmniejsza się zachorowalność.

Więcej »

Sektor klienta indywidualnego

Bardzo obszerną grupę naszych klientów stanowią klienci indywidualni. Specjalnie dla Państwa przeprowadzamy zabiegi odkomarzania w ogrodach, na działkach wypoczynkowych, polach namiotowych. Dużym zagrożeniem dla osób uczulonych na jad są m.in. szerszenie i osy. Zajmujemy się usuwaniem gniazd tych owadów. Jeśli dotyczy Państwa któryś z powyższych problemów zapraszamy do kontaktu, na pewno pozbędziemy się go raz na zawsze!

Więcej »

Sektor użyteczności publicznej

Miejsca użyteczności publicznej jak przychodnie, hotele, przedszkola, restauracje są miejscami, w których większą uwagę należy poświęcić dezynfekcji głównie ze względu na liczbę osób tam przebywających. Dbając o dobro tych osób należy regularnie wykonywać odkażanie, szczególnie toalet, kuchni. Dodatkowo w restauracjach oraz hotelach wykonuje się deratyzację, obowiązkowo w tych, w których obowiązuje HACCP.

Więcej »